audiodeskrypcja, stadion Fulham Londyn
Niepełnosprawni

Audiodeskrypcja na stadionie Górnika!

Przeczytasz w 1 min

Górnik Zabrze dołącza do programu „Klub bez barier”! Jest to inicjatywa, która ma na celu rozpowszechnienie idei dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.

 

Podczas 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Górnikiem Zabrze a Śląskiem Wrocław przeprowadzono zamknięte testy mające na celu uruchomienie audiodeskrypcji dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki zastosowaniu tego systemu osoby niewidome i słabowidzące mogą lepiej śledzić wydarzenia na boisku dzięki specjalnemu komentarzowi. Komentarz ten to szczegółowy opis tego, co aktualnie dzieje się zarówno na boisku, jak i na trybunach.

Aby skorzystać z audiodeskrypcji, wystarczy mieć smartfon (Android lub iOS) oraz słuchawki. Po przybyciu na Arenę Zabrze im. Ernesta Pohla, należy zeskanować kod QR, który znajduje się w wyznaczonych miejscach. To połączy kibica z dedykowaną siecią WiFi, gdzie odbywa się transmisja audiodeskrypcji.

Oficjalny debiut tej technologii odbędzie się podczas najbliższego meczu Górnika Zabrze z ŁKS-em Łódź (30. kolejka PKO BP Ekstraklasy, 27 kwietnia 2024, godzina 15:00).

To już kolejny klub, który będzie oferował usługę audiodeskrypcji na swoim obiekcie. Przypomnijmy, że w tej chwili ten rodzaj komentarza, oferuje już Legia Warszawa. Głównym celem programu „Klub bez barier” jest upowszechnianie i promocja dostępności oferty klubów dla kibiców z niepełnosprawnością, a także nagradzanie klubów wrażliwych na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Dzięki takim działaniom PZPN oraz kluby liczą na wzrost udziału kibiców z niepełnosprawnościami w imprezach masowych, w tym w szczególności w meczach piłki nożnej.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content