covid19 stade de france
INNE

Szczepienia na COVID19 na Stade de France

Przeczytasz w 1 min

W ubiegłym roku wiele stadionów w tym legendarna Maracana były przekształcane na miejsca gdzie można było zrobić test na korona wirusa. Teraz coraz więcej stadionów jest przerabianych na centra szczepień przeciwko COVID 19. M.in. Stade De France.

W związku ze złą sytuacją we Francji na początku kwietnia szczepienia na COVID19 będą organizowane na stadionie narodowym Stade De France. Od 6 kwietnia ma być tam szczepionych 10 tys. osób tygodniowo. Do tej pory zostało zaszczepionych tylko ok. 11% procent obywateli a plan zakłada szczepienie 2 tys osób dziennie na obiekcie w Saint Denis. W tym czasie w centrum szczepień będzie pracować co najmniej 150 osób, rząd wciąż szuka wolontariuszy do pracy.

Szczepienia będą się odbywać w specjalnie wydzielonych miejscach tak by uniemożliwiło to organizacji meczów czy koncertów. A te są już zaplanowane na najbliższy maj i czerwiec.

Podparyski region Ile-de-France to teraz jedno z większych ogniw zakażeń koronawirusa. Pomimo szerokich kampanii w mediach do tej pory zaszczepiło się około 7% mieszkańców tego regionu. W rejonie Saint Denis gdzie mieszka duży odsetek ubogiej ludności dostęp do centrum szczepień dużym utrudnieniem. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia tylko 5,5% mieszkańców rejonu Saint Denis otrzymało pierwszą dawkę.

By zwiększyć liczbę zaszczepionych niemal w każdym mieście duża hala czy stadion sportowy zostaje przekształcony na centrum szczepieniowe. Poniżej film jak to wygląda w Marsylii na Orange Velodrome.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content