warta poznań uczy języka migowego
Niepełnosprawni

Warta Poznań zaczyna migać!

Przeczytasz w 2 min

Warta Poznań właśnie nawiązała współpracę z firmą MiguMig – zabawy z językiem migowym zajmującą się propagowaniem języka migowego. Jest to jeden ze sposobów dotarcia do szerszej rzeszy kibiców, także tych niepełnosprawnych.

Klub z Ekstraklasy i firma MiguMig – zabawy z językiem migowym będą przeprowadzać akcje propagujące naukę języka migowego, będą w nich brać udział piłkarze, trenerzy pierwszego zespołu oraz zawodniczki i zawodnicy Akademii Warty Poznań, którzy będą musieli opanować ten język by wtedy stać się pełnowartościowymi ambasadorami tej akcji. W ten sposób będą mogli go promować w czasie meczów i spotkań z kibicami. Celem współpracy ma być zwrócenie uwagi na obecność w naszym otoczeniu osób niesłyszących, a także nauka języka migowego w celu lepszej komunikacji z osobami niesłyszącymi. Warto wspomnieć, że pomoc osobom niepełnosprawnych jest zawarta w wieloletniej strategii rozwoju klubu.

Cieszymy się, że piłkarze, trenerzy i działacze klubu nie pozostają obojętni na osoby głuche oraz rozumieją jak ważnym jest promowanie, uświadamianie i nauczanie języka migowego wśród osób słyszących, w tym także dzieci – mówi Jowita Łechtańska z MiguMig – zabawy z językiem migowym.

Bardzo zależy nam na tym, żeby włączyć do działania osoby zagrożone wykluczeniem ze względu na niepełnosprawności. Od ponad roku działa w Warcie Poznań sekcja amp futbolu, czyli piłki nożnej dla osób po amputacjach i z niedowładem kończyn. W debiutanckim sezonie zespół zajął czwarte miejsce w Amp Futbol Ekstraklasie. Jednak nie chodzi nam wyłącznie o wynik sportowy. Trwa rekrutacja do zespołu, pojawiają się w nim nowe twarze, co jest dla nas dowodem na to, że taka inicjatywa ma sens.

Pokazujemy, że Warta Poznań to dobre miejsce dla osób z niepełnosprawnościami. Chcemy, aby czuły się one dobrze na stadionie i w jak najlepszych warunkach przeżywały widowiska sportowe. Pracujemy nad udogodnieniami dla osób niewidomych i niedowidzących. Działamy np. w kwestii wprowadzenia audycji z komentarzem audiodeskrypcyjnym – powiedział nam rzecznik klubu z Poznania Piotr Leśniewski.

Firma MiguMig – zabawy z językiem migowym od 4 lat promuje język migowy wśród dzieci słyszących. Przygotowujemy materiały dydaktyczne, zachęcające najmłodszych do zabawy z językiem migowym.

Pierwsze wspólne przedsięwzięcie nastąpiło podczas konferencji prasowej przed Derbami Poznania z Lechem, która była transmitowana z tłumaczeniem na język migowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content