INNE

Bazy na EURO 2024

Przeczytasz w 1 min

Wszystkie drużyny, które zagrają na tegorocznych Mistrzostwach Europy wybrały już swoje bazy pobytowe. „Bezdomne” zostały jeszcze tylko trzy ekipy, które w marcu rozegrają mecze barażowe.

Gospodarze Niemcy będą mieszkać w Herzogenaurach w Bawarii, czyli mieście siedziby głównej Adidasa (jednego ze sponsorów turnieju), broniący tytułu Włosi wybrali Iserlohn w Nadrenii Północnej-Westfalii, a wicemistrzowie poprzednich mistrzostw Europy Anglicy zamieszkają w Blankenhain w Turyngii. Turcja będzie się przygotowywać w dobrze nam znanym Barsinghausen gdzie polska ekipa rezydowała w czasie mundialu w 2006 roku.

Według wytycznych UEFA, wszystkie drużyny muszą się stawić w swoich bazach pięć dni przed rozpoczęciem turnieju. By ograniczyć podróżowanie, mecze w fazie grupowej będą rozgrywać się w trzech „regionalnych skupiskach”. Przeważają ośrodki poza dużymi metropoliami.

Przypomnijmy, w przypadku gdy Polska awansuje na turniej, swoje mecze będzie rozgrywać w grupie D  z Holandią, Francją i Austrią w Hamburgu, Berlinie oraz Dortmundzie.

Bazy drużyn na Euro 2024:

Albania – Kamen

Austria – Berlin

Belgia – Ludwigsburg

Chorwacja – Neuruppin

Czechy – Norderstedt

Dania – Freudenstadt

Anglia – Blankenheim

Francja – Paderborn

Niemcy – Herzogenaurach

Węgry – Weiler Allgau

Włochy – Iserlohn

Holandia – Wolfsburg

Portugalia – Harsewinkel

Rumunia – Wuerzburg

Szkocja – Garmisch-Partenkirchen

Serbia – Augsburg

Słowacja – Mainz

Słowenia – Wuppertal

Hiszpania – Donaueschingen

Szwajcaria – Stuttgart

Turcja – Barsinghausen

bazy EURO 2024

fot. UEFA

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content